SPŁYW KAJAKOWY

  SPŁYWY KAJAKOWY KILKU DNIOWY I JEDNODNIOWY RZEKĄ BIEBRZĄ

Na przepłynięcie całej Biebrzy potrzeba osiem – dziewięć  dni. Biebrza do spływania jest najbardziej atrakcyjna wiosną kiedy są rozlewiska i odbywają się przeloty migrujących ptaków. Z kolei latem Biebrza oszołamia nas ogromem zieleni i ciszą. Biebrza jest w całości Parkiem Narodowym więc w czasie spływu należy przestrzegać regulaminów udostępnienia Biebrzańskiego Parku Narodowego.

SPŁYW KAJAKIEM KILKU DNIOWY I JEDNODNIOWY RZEKĄ NETTĄ, KANAŁEM AUGUSTOWSKIM I RZEKĄ BIEBRZĄ

Szlak wodny rz. Netty, Kanału  Augustowskiego i Biebrzy jest bardzo urozmaicony. Netta wijąc się płynie przez niemal że bezludne tereny i podmokłe łąki szczególnie wiosną. Następnie Netta łączy się z Kanałem Augustowskim, gdzie na jego początku znajduje się pierwsza śluza –  Dębowo. Za śluzą Kanał wpada do królowej dzikich rzek – Biebrzy. Jej kręte koryto i leniwy prąd doniesie nas do Carskiej Twierdzy w Osowcu.

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU WODNEGO – KAJAKÓW I CANU – OPIS SPRZĘTU

KAJAK FAMILY – 3 osobowy – polietylenowy

   Polietylen – niezwykle wytrzymały materiał. Trzy  wytrzymałe – wysokie i składane siedziska (łatwość załadowania bagaży do kajaka). Wysoka burta zapewniająca jeszcze większe bezpieczeństwo, odpowiednia szerokość płaskiego dna gwarantuje stabilność i dużą ładowność.  Wyposażenie kajaka: wiosła aluminiowo – plastikowe, kamizelki asekuracyjne, gąbka.

Wymiary – długość: 4,95 m, szerokość: 0,82 m, waga: 52 kg.

KAJAK FINDER – ACTIVE – 3 osobowy – polietylenowy

    Polietylen – niezwykle wytrzymały materiał. Dwa wytrzymałe – wysokie i składane siedziska (łatwość załadowania bagaży do kajaka). Trzecie siedzenie dla dziecka z ruchomym oparciem. Wysoka burta zapewniająca jeszcze większe bezpieczeństwo, odpowiednia szerokość płaskiego dna gwarantuje stabilność i dużą ładowność. Wyposażenie kajaka: wiosła aluminiowo – plastikowe, kamizelki asekuracyjne, gąbka.  Wymiary – długość: 4,05 m, szerokość: 0,82 m, waga: 37 Kg

KAJAK FINDER – ACTIVE – 2 osobowy – polietylenowy

   Polietylen – niezwykle wytrzymały materiał. Dwa wytrzymałe – wysokie i składane siedziska (łatwość załadowania bagaży do kajaka).  Wysoka burta zapewniająca jeszcze większe bezpieczeństwo, odpowiednia szerokość płaskiego dna gwarantuje stabilność i dużą ładowność. Wyposażenie kajaka: wiosła aluminiowo – plastikowe, kamizelki asekuracyjne, gąbka. Wymiary – długość: 4,05 m, szerokość: 0,82 m, waga: 36 kg

CANOE – 3osobowe  – włókno szklane    

Canoe posiadają komory wypornościowe, dwa siedziska stałe, jedno wkładane. Wyposażenie canoe: pagaje drewniane lub wiosła kajakowe, kamizelki asekuracyjne, poduszki do siedzenia, czerpak, gąbka. **Sprzęt dodatkowy na życzenie: beczki 30l hermetycznie zamykane. Wymiary – długość 5 m, szerokość 0,85 m, waga 35 kg

Cennik:

 • kajak Famili – 3osobowy60 zł/dzień/za kajak
 • kajak Finder – Active – 3osobowy50 zł/dzień/za kajak
 • kajak Finder – Active – 2osobowy45 zł/dzień/za kajak
 • canoe – 3osobowe50 zł/dzień/za canoe
 •    transport sprzętu lekkiego stawka za trasę*
 • rower turystyczny50 zł/dzień – 10 zł/h

  * dokładna kalkulacja cenowa transportu lekkiego sprzętu na telefon – kalkulacja od ręki. ( wysokość stawki zależy od długości trasy jaki trudności z przejazdem na trasie )  

  WAŻNE Z racji specyfiki mojej pracy związanej z obsługą ruchu turystycznego która to wymaga ode mnie ciągłego przemieszczania się więc stały kontakt ze mną jest tylko na telefon 600 273 051. Więc jeżeli zależy komuś na szybkiej rezerwacji lub uzyskania odpowiedzi na pytania związane z naszą oferta proszą dzwonić a nie pisać maili. Na maile odpowiadam najczęściej do 24 godzin.                                                                                                                     

  Opłaty w Biebrzańskim Parku Narodowym 

  tu wykupisz bilety do Parku https://biebrza.eparki.pl/   lub  http://www.biebrza.org.pl